تارت بادام و توت فرنگی با پنیر ریکوتا از آشپزی خانگی

2
199

تارت بادام و توت فرنگی با پنیر ریکوتا
(Strawberry Almond Tart with Ricotta)

مواد لازم:
برای خمیر تارت:
آرد ۱/۴ ۱ پیمانه
بادام پودر شده ۱/۴ پیمانه
کره سرد در قطعات کوچک ۱۱۰ گرم
نمک ۱/٢ ق چ
شکر ٢ ق غ
تخم مرغ ۱ عدد
وانیل ۱ ق چ
آب سرد ٢-۱ ق غ

مواد داخل:
پنیر ریکوتا ۵۰۰ گرم
نعنا تازه خرد شده ۱ ق غ
آب ۱ عدد لیمو
رنده پوست ۱ عدد لیمو
پودر قند ۱/٢ پیمانه
عصاره بادام (در صورت موجود)

مواد رویه:
توت فرنگی تازه ٧۰۰ گرم
بادام خرد شده ۱ ق غ

برای رومال:
شهد مربای توت فرنگی ٣ ق غ
آب ۱ ق غ

دستور تهیه:
۱. برای تهیه خمیر ابتدا مواد خشک شامل آرد,نمک,شکر و وانیل را مخلوط کرده و کره را به آن اضافه میکنیم. با کمک یک چنگال یا دستگاه غذاساز آنها را باهم ترکیب میکنیم در ادامه تخم مرغ و آب سرد را نیز افزوده و به خورد مواد میدهیم. مواد را داخل پلاستیک سلفون ریخته و بهم فشرده میکنیم تا منسجم شوند و به مدت حداقل ٣۰ دقیقه یا برای یک شب در یخچال قرار میدهیم.
٢. خمیر تارت را گرد پهن میکنیم به طوریکه از قالب مورد نظر ۵-۴ سانتیمتر بزرگ تر باشد. یک قالب تارت با اندازه ٣۰-٢۵ سانتیمتر را انتخاب کرده چرب میکنیم و کف آن را با کاغذ روغنی میپوشانیم. خمیر تارت را در قالب جا داده و لبه های اضافه آن را برید و برای ٣۰ دقیقه درون یخچال قرار میدهیم.
٣. فر را با حرارت ۱٨۰ درجه سانتیگراد گرم میکنیم. روی خمیر با چنگال سوراخ هایی ایجاد کرده و برای جلوگیری از ور آمدن خمیر آن را با کاغذ روغنی پوشانده و درون قالب را با مقداری حبوبات, یا مغزیجات پر میکنیم و آن را به مدت ۱۵ دقیقه در فر قرار میدهیم. سپس حبوبات و کاغذ روغنی برداشته و اجازه میدهیم تا ۱۵-۱۰ دقیقه ی دیگر پخت ادامه پیدا کند. و در آخرین مرحله روی خمیر را با تخم مرغ زده شده رومال کرده و دو دقیقه ی دیگر داخل فر میگذاریم (اینکار برای جلوگیری از نفوذپذیری و خیس شدن خمیر تارت است). سپس آن را خارج کرده و پس از خنک شدن کامل از قالب جدا میکنیم.
۴. برای مواد داخل تمام مواد آن را باهم مخلوط میکنیم درون تارت ریخته و تمام سطح آن را با توت فرنگی های برش خورده میپوشانیم. شهد مربا و آب را نیز مخلوط کرده توت فرنگی ها را رومال میکنیم و در آخر بادام ها را روی تارت پاشیده و تارت را تا زمان سرو درون یخچال قرار میدهیم.

*نوعی دیگر از تارت با طعم متفاوت شکلات را در پست زیر ببینید:

تارت شکلات با آنا

نوش جان

ترجمه از: وبسایت چشیدنی

2 دیدگاه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید