از شکر قهوه ای در رسپی انواع کوکی ها (زنجبیلی؛ بادام زمینی؛ چیپس شکلات؛ جو دوسر) انواع رول دارچین و نان مانکی؛ و همچنین کیک قهوه یا همان کیک هایی با رویه کریسپی مورد مصرف قرار میگیرد.

پخت کوکی ها، رول ها و یا پیستری ها با شکر قهوه ای نسبت به شکر سفید به بافت نرم تر و مرطوب تری می انجامد. بخصوص در رسپی هایی که همراه با جوش شیرین استفاده میشود بخاطر اسیدی بودن ملاس، واکنش بیشتری نشان داده و کوکی های ضخیم، پفکی و نرم تری خواهیم داشت.
شکر سفید بدون بو و طعم است در حالیکه شکر قهوه ای طعمی کاراملی دارد و در دو حالت روشن و تیره (با ملاس کمتر و بیشتر) یافت میشود.

در حقیقت مرحله ی تولید شکر از نیشکر شامل گرفتن کامل ملاس (که شامل آمینو اسید و مواد معدنی نیز هست) از آن میباشد که محصول باقیمانده همان شکر سفید خواهد بود؛ در حالی که در مورد شکر قهوه ای این تصویه به صورت نسبی تنجام میشود و ملاس بطور کامل جدا نمیشود. به این ترتیب برای تهیه کردن شکر قهوه ای از شکر سفید کافیست مقداری ملاس به آن بیافزاییم.

مواد لازم

شکر قهوه ای روشن:
شکر سفید ۱ پیمانه
ملاس یا شیره (نیشکر، انگور، خرما، توت) ۱ ق غ

شکر قهوه ای تیره:
شکر سفید ۱ پیمانه
ملاس یا شیره ۲ ق غ

طرز تهیه:
۱. برای تهیه شکر قهوه ای روشن یا تیره کافیست ملاس یا شیره را به شکر سفید افزوده و با دست؛ چنگال و یا به کمک دستگاه غذاساز آنها را مخلوط کنیم.
۲. شکر قهوه ای را در ظرف دربسته نگهداری کنید. دانه های آن بخاطر شیره ای که در خود دارد بهم میچسبد؛ در صورت تمایل برای جلوگیری از آن میتوان تکه ای نان در ظرف آن قرار دهیم تا رطوبت اضافه را جذب کند.

ترجمه توسط: وبسایت چشیدنی

به این رسپی امتیاز دهید و با گذاشتن دیدگاه و اشتراک تصاویر در پایین صفحه ما را از تجربیات خود در اینباره بهره مند سازید.

3.8 40 رای
امتیاز به رسپی
عضویت
Notify of
guest
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین رای داده شده
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
ناهید
ناهید
۱۳۹۹-۰۳-۱۰ ۱۱:۳۶ ق.ظ

خدا عمرتون بده همیشه باید کلی تو مغازه ها دنبال شکر قهوه ای میگشتم