رول ناتس با چهار طعم
(Four Taste Knots)

نات به معنی گره زدن است و چون فرم بستن این رولها همانند گره است به این نام شهرت یافته است. این نوع رول ها بسته به موادی که در داخل آنها بکار میبریم میتوانند یک شیرینی برای عصرانه و یا یک اسنک و میان وعده باشند.

مواد لازم (برای ۱٢ عدد)

برای خمیر:
آرد ۱/۴ ٢ پیمانه
شیر ولرم ٢/٣ پیمانه
نمک ۱/٢ ق چ
خمیر مایه ۱ ق چ
شکر ۱ ق غ
کره ذوب شده ٣۰ گرم (٢ ق غ)
تخم مرغ ۱ عدد

مواد داخل

با طعم دارچین:
کره ذوب شده ۴٢ گرم (٣ ق غ)
شکر ۱/۴ پیمانه
دارچین ٢ ق چ

با طعم شکلاتی:
نوتلا ۱/٣ پیمانه

با طعم سیر و پنیر:
پودر سیر ۱ ق چ
پنیر چدار رنده شده ۱ پیمانه (۱۰۰ گرم)
سبزیجات خشک دلخواه (ریحان, جعفری, پونه …)

با طعم مربا و گردو:
گردوی خرد شده ٢/٣ پیمانه
مربای دلخواه (زردآلو, هویج, …) ٩۰ گرم
شکر (برای پاشیدن روی سطح مواد داخل) ٢ ق غ

برای رومال:
تخم مرغ ۱ عدد

طرز تهیه:
۱. ابتدا شیر ولرم را به همراه خمیر مایه و شکر در ظرفی مخلوط کرده چند دقیقه منتظر میمانیم تا عمل کند سپس تخم مرغ و کره را نیز افزوده مخلوط میکنیم.
٢. آرد و نمک را نیز باهم مخلوط کرده و به ترکیب شیر می افزاییم و هم میزنیم تا مخلوط شوند سپس با دست برای چند دقیقه ورز میدهیم تا خمیری منسجم و نرم حاصل شود. آن را درون ظرفی چرب شده قرار داده روی آن را پوشانده یک ساعت استراحت میدهیم تا حجم آن دوبرابر شود.
٣. خمیر را روی سطح به فراوانی آرد پاشی شده منتقل کرده و به کمک وردنه آن را به مستطیلی به ابعاد ٣۰×۵۰ سانتیمتر پهن میکنیم.
۴. مواد داخلی را در هر کدام از طعم های دلخواه (دارچینی, سیر و پنیر, شکلاتی, مربا و گردو) باهم مخلوط کرده و نیمی از سطح خمیر را با آن میپوشانیم و نیمه ی دیگر را روی آن تا زده مستطیل حاصل شده را به ۱٢ نوار باریک تقسیم کرده برش میزنیم.
۵. دو سمت هر نوار را برداشته یکی دو حول خودش دور میپیچانیم سپس مانند کاموا یکی دو دور نیز دور دست پیچیده گره زده و در سینی فر چرب شده میچینیم. پس از اتمام روی آنها را پوشانده اجازه میدهیم ٣۰ دقیقه استراحت کند.
۶. در این بین فر را با حرارت ۱٨۰ درجه سانتیگراد گرم میکنیم. رول ها را با تخم مرغ زده شده رومال میزنیم و به مدت ۱۵-۱٢ دقیقه یا تا زمانی که سطح آنها طلایی شود در فر میپزیم. رول های نانس را میتوانید گرم یا در دمای اتاق برای صبحانه یا عصرانه سرو کنید.

نوش جان

ترجمه توسط: وبسایت چشیدنی

به این رسپی امتیاز دهید و با گذاشتن دیدگاه و اشتراک تصاویر در پایین صفحه ما را از تجربیات خود در اینباره بهره مند سازید.

4 6 رای
امتیاز به رسپی
عضویت
Notify of
guest
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین رای داده شده
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
مهدیس
مهدیس
۱۳۹۹-۰۳-۱۵ ۱:۵۶ ق.ظ

رول ناتس من با دارچین درست کردم

IMG_20200604_014740_118.jpg