شرت کیک توت فرنگی

(Strawberry Short Cake)

این دسر در واقع کیکی است که دارای ارتفاع کمی است به همین علت به آن شرت کیک (کیک کوتاه) گفته میشود و همراه با خامه و انواع میوه ها سرو میشود. طرفداران دسرهای_میوه ای از آن لذت خواهند برد.

مواد لازم:

آرد ٢ پیمانه
شکر ۱/۴ پیمانه
بیکینگ پودر ۱ ق چ
جوش شیرین ۱/٢ ق چ
نمک ۱/٢ ق چ
رنده پوست لیمو (طرز تهیه عصاره پوست لیمو)
کره ۱/۴ پیمانه
باترمیلک ٢/٣ پیمانه (طرز تهیه باترمیلک)
خامه قنادی ۱ پیمانه
کمی شکر (برای خامه قنادی شیرین شکر حذف شود)
کمی وانیل

طرز تهیه:

۱. ابتدا فر را با حرارت ۱٩۰ درجه سانتیگراد گرم میکنیم. مواد خشک شامل آرد, بیکینگ پودر, جوش شیرین, نمک, رنده پوست لیمو و شکر را در ظرفی مخلوط میکنیم.

۲. کره سرد را که به تکه های کوچک تر تقسیم شده به مواد اضافه کرده و در دستگاه غذاساز یا به کمک چنگال میکس میکنیم تا کره به تکه های ریزی تبدیل شود.

۳. در ادامه باترمیلک را نیز افزوده و ترکیب میکنیم. مواد را به سطح کار منتقل کرده و با چندین بار تا کردن و فشردن خمیر بافت مورد نظر به دست می آید.

۴. خمیر را به شکل مستطیلی با ضخامت دو سانتیمتر پهن کرده و به هشت تا ده قسمت برش میزنیم. برش ها را درون سینی فر چرب شده قرار داده و به مدت ٢۰-۱٨ دقیقه در فر میپزیم. سپس از فر خارج کرده اجازه میدهیم تا خنک شود.

۵. خامه را همراه با کمی شکر و وانیل در ظرفی میزنیم تا خودش را بگیرد. همراه با مقداری توت فرنگی شرت کیک ها را تزئین میکنیم تا آماده سرو شوند.

نوش جان

ترجمه توسط: وبسایت چشیدنی

به این رسپی امتیاز دهید و با گذاشتن دیدگاه و اشتراک تصاویر در پایین صفحه ما را از تجربیات خود در اینباره بهره مند سازید.

5 1 رای دهید
امتیاز به رسپی
عضویت
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات