ماکارون کارامل
(Salted Caramel Macaron)

مواد لازم:
بادام پودر شده یا آرد بادام ۱/٢ پیمانه (طرز تهیه آرد بادام)
پودر قند ٢/٣ پیمانه
سفیده تخم مرغ ۱ عدد
شکر دانه ریز ٢ ق غ
رنگ خوراکی (به دلخواه)

برای کارامل دولسه دولچه:

شیر عسلی کنسروی ۱ عدد (طرز تهیه دولسه دو لچه با شیر)

طرز تهیه:

۱. ابتدا برای تهیه کارامل کنسرو شیر عسلی را داخل ظرفی با آب در حال جوش قرار داده و اجازه میدهیم تا با شعله کم به مدت ٢:٣۰ ساعت بماند. سپس آن را از آب خارج کرده و برای ۱:٣۰ ساعت در یخچال قرار میدهیم تا خودش را بگیرد.
٢. فر را با حرارت ۱۵۰ درجه سانتیگراد گرم میکنیم. حدود ۱/۴ از آرد بادام را مقداری تفت میدهیم تا کمی رنگ و طعم کاراملی بیشتری داشته باشیم. سپس آن را همراه با پودر قند و مابقی آرد بادام به ظرفی منتقل کرده, ترکیب میکنیم و اجازه میدهیم تا خنک شود.
٣. در ظرفی دیگر سفیده تخم مرغ را میزنیم و در ادامه به همراه شکر میزنیم تا ترکیبی پفکی و یکپارچه پیدا کند. در صورت دلخواه میتوانید از رنگ خوراکی و یا کمی نسکافه برای دادن رنگ به ماکارون ها در این قسمت استفاده کرده و به سفیده بیافزایید.
۴. پس از آن نیمی از سفیده را به ترکیب پودر قند افزوده و خوب مخلوط میکنیم. در ادامه نیمه دیگر آن را نیز اضافه کرده و دورانی تا حدی هم میزنیم که مایه به غلظت مناسب برسد (زیادی هم زدن آن باعث شل شدن مایه میشود).
۵. مایه آماده شده ماکارون را در قیفی ریخته و درون سینی فری که ترجیحا با پد سیلیکونی یا با کاغذ پارچمنت پوشانده شده با فاصله دایره هایی به قطر ۵-٣ سانتیمتر ایجاد میکنیم.
۶. اجازه میدهیم تا برای ٢۰-۱۵ دقیقه استراحت کند تا پوسته ای روی دایره ها ببندد. آن را با تماس انگشت و کمی فشار روی سطح ماکارون ها چک میکنیم (در صورت عدم شکلگیری پوسته ماکارون ها در فر پخش شده وا میروند).
۷. به دلخواه کمی نمک دریا دانه درشت روی هر شیرینی پاشیده و به مدت ۱۵ دقیقه در فر قرار میدهیم. پس از خنک شدن آنها کارامل آماده شده را داخل قیف ریخته و بین هر دو شیرینی را با آن پر میکنیم. ماکارون های آماده شده را در ظرفی چیده و با نوشیدنی گرم سرو میکنیم.

نوش جان

ترجمه توسط: وبسایت چشیدنی

به این رسپی امتیاز دهید و با گذاشتن دیدگاه و اشتراک تصاویر در پایین صفحه ما را از تجربیات خود در اینباره بهره مند سازید.

*طرز تهیه آرد بادام را میتوانید در لینک زیر ببینید:

آرد و شیرِ بادام

**نوع دیگری از شیرینی ماکارون:

شیرینی ماکارون با تاتیانا

0 0 رای
امتیاز به رسپی
عضویت
Notify of
guest
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین رای داده شده
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
trackback

[…] ماکارون کارامل نمکی با برنامه ساده اما خوشمزه […]