شیرینی ماکارون قهوه با لایه میانی (فیلینگ) کارامل
(Macaron)

مواد لازم:
آرد بادام ۱۵۰ گرم (طرز تهیه آرد بادام)
پودر قند ۱۴۰ کرم
پودر قهوه ۱۰ گرم
سفیده تخم مرغ ۱۱۰ گرم
شکر سفید ۱٢۰ گرم
آب ۴۰ گرم

برای مواد داخل:
کره در دمای اتاق ۱/٢ پیمانه (۱۱۰ گرم)
دولسه دو لچه ۱/۲ پیمانه (٢۰۰ گرم) (طرز تهیه دولسه دو لچه)

دستور تهیه:
۱. مواد خشک از جمله آرد بادام, پودر قند و قهوه را باهم مخلوط میکنیم سپس نیمی (۵۵ گرم) از سفیده ها را درون آنها ریخته اما مخلوط نمیکنیم و به کناری می گذاریم.
٢. شکر و آب را در ظرفی ریخته و میجوشانیم تا به دمای ۱۱۵ درجه سانتیگراد برسد و یا به عبارتی ۳-۲ دقیقه بجوشد. باقیمانده سفیده تخم مرغ را در ظرفی با سرعت بالای همزن میزنیم و به تدریج شربت داغ را به آن می افزاییم. به هم زدن ادامه میدهیم تا بافتی منجسم به دست آید.
٣. مخلوط تخم مرغ را به مواد خشک افزوده و دورانی میزنیم تا به خوبی با مواد مخلوط شود. دقت کنید که به اندازه مناسب هم بخورد که از مواد خشک در آن باقی نماند و از طرفی زیادی هم زدن آن باعث روانی بیش از حد مایه ماکارون میشود.

۴. مایه را داخل قیف ریخته و در سینی فر که با کاغذ روغنی پوشانده ایم دایره هایی با قطر ٣ سانتیمتر با فاصله از هم ایجاد میکنیم. پس از اتمام چند بار سینی فر را به اندازه ٣-٢ سانتیمتر بلند کرده و رها میکنیم تا با ضربه حباب احتمالی داخل مایه خارج شود.

۵. اجازه میدهیم تا ماکارون های قیف زده نیم ساعت در دمای اتاق استراحت کند تا لایه ای روی آنها تشکیل شود که باعث میشود ماکارون ترک نخورد و هم شکل منحنی زیبایی به سطح آن میدهد.

۶. در این فاصله برای مواد میانی کره را با دولسه دو لچه در ظرفی ریخته و با همزن میزنیم تا پفکی و سبک شود. مخلوط حاصل را داخل قیف میریزیم.

۷. فر را با حرارت ۱۴۰ درجه سانتیگراد گرم کرده؛ روی ماکارون ها برای تزئین کمی پودر قهوه میپاشیم و برای ۱٢ دقیقه در فر میپزیم. کاغذ روغنی را روی سطح مشبک قرار میدهیم و اجازه میدهیم شیرینی ها خنک شوند و سپس به آرامی آنها را از کاغذ جدا میکنیم. بین هر دو کوکی را از مواد داخل پر کرده؛ در ظرف مورد نظر چیده و با نوشیدنی دلخواه سرو میکنیم.

نوش جان

ترجمه توسط: وبسایت چشیدنی

به این رسپی امتیاز دهید و با گذاشتن دیدگاه و اشتراک تصاویر در پایین صفحه ما را از تجربیات خود در اینباره بهره مند سازید.

* در صورتی که دوست دارید از آرد بادام در این شیرینی استفاده کنید دستور پخت آن را میتوانید در لینک زیر ببینید:

آرد و شیرِ بادام با برنامه سالم و لذیذ

**نوع دیگری از شیرینی ماکارون:

شیرینی ماکارون پسته ای با برنامه ساده اما خوشمزه

 

5 1 رای دهید
امتیاز به رسپی
عضویت
Notify of
guest
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین رای داده شده
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
مهناز
مهناز
۱۳۹۹-۰۳-۱۴ ۱:۴۷ ب.ظ

مرسی ازتون خیلی خوشحالم که این فیلمهارا دارم😘🙏🌷🌹