شیرینی کوئین-آمان فرانسوی
(Kouign-Amann)

کوئین-آمان نوعی پیستری یا شیرینی فرانسوی ست که سابقه ی آن به قرن نوزدهم برمیگردد. تشکیل شده از لایه های کریسپی که بین آنها را کره و شکر کاراملی پوشانده است.

مواد لازم:
خمیر هزارلا (طرز تهیه خمیر هزارلا)
شکر ۱/٢ پیمانه
کره در دمای اتاق کمی

طرز تهیه:
۱. فر را با حرارت ۱٨۰ درجه سانتیگراد گرم میکنیم. خمیر هزارلا را از یخچال خارج کرده آن را به ضخامت ٢-۱ سانتیمتر به شکل مستطیلی پهن کرده پشت و روی آن را شکر پاشی کرده و سه بار روی هم تا میزنیم.
٢. برای کاراملی کردن زیر شیرینی ها سطح سینی فر یا کاغذ روغنی را با مقداری کره چرب کرده و روی آن به فراوانی شکر میپاشیم.
٣. برای این شیرینی از قالبی به شکل حلقه هایی به قطر ۱۰ و با دیواره هایی به ارتفاع ٣ سانتیمتر استفاده میکنیم. داخل دیواره ها را نیز با کره ی فراوان چرب کرده کاملا شکر پاشی میکنیم و درون سینی فر شکرپاشی شده میچینیم.
۴.برای فرم دادن به شیرینی کوئین-آمان میتوان آن را به دو شکل تهیه کرد. در روش اول که حالت سنتی آن است خمیر هزارلا را به قطر یک سانتیمتر پهن کرده و آن را به مربع هایی به ضلع ۱۰ سانتیمتر برش میزنیم و گوشه های هر مربع را به سمت مرکز تا زده با فشار دست شکل داده و داخل حلقه های گرد درون سینی فر قرار میدهیم.
۵. در روش دوم خمیرهزارلا را پهن کرده و به سادگی از سمت ضلع بزرگ تر رول کرده و به قسمت های ٣ سانتی تقسیم میکنیم و هر کدام را داخل حلقه ها جای میدهیم به طوریکه بافت لایه لایه ای آن به سمت بالا باشد.
۶. روی خمیرها را پوشانده و اجازه میدهیم ۶۰-۴۵ دقیقه استراحت کند تا حجم آن تقریبا دو برابر شود. شیرینی ها را به مدت ٣۵ دقیقه در فر میپزیم و پس از خنک شدن از قالب ها جدا کرده با نوشیدنی دلخواه سرو میکنیم.

نوش جان

ترجمه توسط: وبسایت چشیدنی

به این رسپی امتیاز دهید و با گذاشتن دیدگاه و اشتراک تصاویر در پایین صفحه ما را از تجربیات خود در اینباره بهره مند سازید.

* دستور تهیه خمیر هزارلای خانگی را در پست زیر ببینید:

طرز تهیه خمیر هزارلا با آنا

0 0 رای
امتیاز به رسپی
عضویت
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات