کیک قهوه ی گردویی

(Walnut Coffee Cake)

یک کیک آمریکایی که طعم آن در اصل بر پایه گردو و دارچین شکل گرفته و از آنجا که مرسوم ترین کیک برای سرو به همراه قهوه است به این نام شهرت یافته, ویژگی جالب این کیک رویه ی کریسپی آن است.

مواد لازم

برای مواد داخل و رویه:
شکر قهوه ای ۱/٢ پیمانه
آرد ۱/۴ پیمانه
دارچین ۱ ق چ
کره ذوب شده ٣ ق غ (۵۰ گرم)
گردوی خرد شده ٣/۴ پیمانه

برای مایه کیک:
آرد ٢ پیمانه
بیکینگ پودر ۱ ق غ
نمک ۱ ق چ
جوش شیرین ۱/٢ ق چ
جوز هندی ۱/۴ ق چ
شکر ۱/۴ ۱ پیمانه
کره در دمای اتاق ۱/٢ پیمانه (۱۱۰ گرم)
ماست ۱/٢ ۱ پیمانه
تخم مرغ بزرگ ٢ عدد
وانیل ۱ ق چ

دستور تهیه:
۱. ابتدا فر را با حرارت ۱٧۵ درجه سانتیگراد گرم کرده و قالب فر مستطیلی به ابعاد ٢۵×٢۵ (و یا هر ابعادی که در دسترس دارید) را چرب میکنیم.
٢. تمام مواد داخلی را در ظرفی باهم مخلوط کرده و کناری میگذاریم (در این مرحله به جای کره ذوب شده میتوانید از کره سرد تکه تکه شده نیز استفاده کرده به کمک چنگال با مواد مخلوط کنید).
٣. برای تهیه مایه کیک ابتدا مواد خشک شامل آرد, بیکینگ پودر, نمک, جوش شیرین و وانیل را در ظرفی مخلوط میکنیم. در ظرف دیگری  شکر و کره را ترجیحا با همزن میزنیم تا کاملا سبک و کرم رنگ شود. تخم مرغ ها را نیز یکی یکی افزوده میزنیم تا به خوبی با مواد ترکیب شوند. در ادامه ماست را نیز افزوده میزنیم تا کاملا مخلوط شود. ترکیب مواد خشک را به تدریج به آن افزوده به آرامی هم میزنیم تا یکدست شود.
۴. نیمی از مایه کیک را کف قالب ریخته و نصف مواد داخلی را روی آن میریزیم. و دوباره نیمه دوم از مایه کیک و ترکیب گردو را میریزیم و آن را به مدت ۵۵-۴۵ دقیقه یا تا زمانی که خلال دندانی که در مرکز کیک فرو میبریم تمیز بیرون بیاید در فر قرار میدهیم. پس از پخت قالب را از فر و کیک را از قالب خارج کرده و اجازه میدهیم تا خنک شود. کیک را برش زده و با یک فنجان قهوه سرو کنید.

* در پست زیر با ریزه کاریهای پخت یک کیک خوب آشنا شوید:

آموزش کامل کیک اسفنجی همراه با رفع نقص و نحوه طعمدار کردن آن

** در پست زیر نوعی متفاوت از کیک را ببینید:

کیک قیفی با ساده اما خوشمزه

نوش جان

ترجمه از: وبسایت چشیدنی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید