تزئین کیک با چیزکرم و برگهای شکلاتی
(Chocolate leaves decorated cake)

مواد لازم
برای برگ ها:
شکلات ۱۰۰ گرم
چند عدد برگ شسته شده و خشک شده (میتواند برگ پرتقال, رز یا نعنا باشد)

برای لایه چیزکرم:
پنیر خامه ای در دمای اتاق ۵۰۰ گرم
پودر قند ۱ پیمانه
دارچین ۱ ق چ
خامه ۱/۴ ۱ پیمانه

برای رویه شکلاتی:
شکلات ۱۰۰ گرم
خامه ۱ پیمانه

برای تزئین:
پودر طلایی خوراکی
چوب دارچین

دستور تهیه:
۱. ابتدا برای درست کردن برگهای شکلاتی , ٧۰ گرم(حدود ٢/٣) از شکلات ها را به روش بنماری یا روی حرارت غیر مستقیم (روی بخار آب) ذوب کرده از روی حرارت برمیداریم و ۱/٣ شکلات باقیمانده را به آن اضافه کرده هم مزنیم تا کاملا ترکیب شده یکدست شود. پس از کمی خنک شدن به کمک یک قلمو سطح پشت برگها را آغشته به شکلات کرده و آنها را روی کاغذ روغنی درون سینی قرار داده به مدت ۱۰ دقیقه داخل یخچال میگذاریم تا خودش را بگیرد. سپس آنها را خارج کرده برگهای سبز را جدا کرده و برگهای شکلاتی را تا زمان استفاده داخل یخچال قرار میدهیم.
٢. در ظرفی پنیر خامه ای را میزنیم تا نرم شود. پودر قند و دارچین را نیز افزوده میزنیم تا مخلوط شود. سپس خامه را به تدریج اضافه کرده و ترکیب میکنیم.
٣. برای سرهم کردن, از چیزکرم بین لایه های کیک قرار داده و دیواره های بیرونی را با آن پوشش میدهیم و حداقل ٣۰ دقیقه در یخچال قرار میدهیم تا آماده ی سوار کردن لایه شکلاتی شود.
۴. برای تهیه رویه شکلاتی, خامه را با حرارت غیر مستقیم داغ کرده شکلات را به آن اضافه کرده و بعد از یک دقیقه هم میزنیم تا کاملا ذوب شده ترکیب شود. سپس به کمک یک قاشق مایه شکلات را از لبه کیک میریزیم تا از کناره ها مانند اشک سرازیر شود. در صورتی که مایه خیلی غلیظ بود دوباره کمی حرارت دهید تا روان شود. در انتها روی کیک را نیز با شکلات پوشانده و مجددا به مدت ٣۰ دقیقه درون یخچال قرار داده و در ادامه آن را با برگهای شکلاتی, پودر طلایی و چوب دارچین تزئین میکنیم.

*برای تهیه لایه های کیک در این رسپی دستورهای کیک اسفنجی و کدوحلوایی را میتوانید در دو پست زیر ببینید:

آموزش کامل کیک اسفنجی همراه با رفع نقص و نحوه طعمدار کردن آن

کیک کدوحلوایی و چیپس شکلات با آشپزی خانگی

نوش جان

ترجمه از: وبسایت چشیدنی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید