کوکی برونی با آرد چاودار
(Rye Brownie Cookies)

آرد چاودار نسبت به گندم و جو غنی تر دارای سبوس ببشتر و گلوتن کمتری است. نوع گلوتن موجود در چاودار، بر خلاف گلوتن موجود در گندم، در طول فرایند پخت بسیار ضعیف می شود و کمتر حباب تولید می کند و باعث میشود کوکی تهیه شده از آن بسیار ترد تر باشد.

بعلاوه چاودار کامل تر از گندم هضم می شود, و نه تنها به شما کمک می کند که کمتر غذا بخورید بلکه ساعت ها پس از وعده های غذاییتان احساس سیری را برایتان به همراه دارد. به همین دلیل به طور قابل توجهی موجب کاهش چاقی و افزایش وزن می شود.

مواد لازم:
آرد چاودار ۱٢۰ گرم
بیکینگ پودر ۱ ق چ
نمک ۱/۴ ق چ
شکلات تلخ ٧۰% ۴۰۰ گرم
کره ۵۰ گرم
تخم مرغ ۴ عدد
شکر قهوه ای ٢٧۰ گرم

دستور تهیه:
۱. ابتدا مواد خشک شامل آرد چاودار, نمک و بیکینگ.پودر را در ظرفی مخلوط کرده کنار میگذاریم.
٢. شکلات خرد شده را به همراه کره روی حرارت غیر مستقیم به روش بنماری ذوب کرده کناری میگذاریم تا کمی خنک شود.
٣. تخم مرغ ها را به همراه شکر با همزن به مدت ۶-۵ دقیقه میزنیم تا کاملا سبک و کرم رنگ شود. ترکیب شکلات را به آن افزوده مخلوط میکنیم.
۴. در ادامه ترکیب آرد را افزوده و به آرامی و دورانی هم میزنیم تا با مواد ترکیب شود. مایه حاصل شده را ۶۰-٣۰ دقیقه در یخچال قرار میدهیم تا خودش را بگیرد.
۵. فر را با حرارت ۱٨۰ درجه سانتیگراد گرم کرده کف سینی فر را چرب و یا با کاغذ روغنی میپوشانیم. به کمک اسکوپ بستنی و یا دو قاشق از مواد به اندازه های مساوی برداشته و در سینی فر با فاصله از هم جای میدهیم. با فشار کف دست کمی آنها را مسطح کرده و به دلخواه میتوانید کمی نمک دریا روی کوکی ها بپاشید و در فر به مدت ۱۰-٨ دقیقه میپزیم تا سطح کوکی ها خودش را گرفته اما مغز آنها نرم بماند. پس از خنک شدن کوکی برونی ما آماده ی سرو است.

نوش جان

ترجمه از: وبسایت چشیدنی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید