مینی باندکیک با گاناش شکلات
(Mini Bundt Chocolate Cake)

باند کیک اصطلاحا به کیک هایی گفته میشود که در قالب طرحدار گرد پخته میشود.

مواد لازم:
کره (بین دمای اتاق و یخچال) ۱۱۰ گرم
شکر ۱ پیمانه
تخم مرغ بزرگ (بین دمای اتاق و یخچال) ٢ عدد
خامه ترش ٢/٣ پیمانه (طرز تهیه خامه ترش)
وانیل ۱ ق چ
آرد ۱/٢ ۱ پیمانه
بیکینگ پودر ۱ ق چ
نمک ۱/٢ تا ۱/۴ ق چ
شکلات ۱۰۰ گرم
پودر کاکائو ٢ ق چ

مواد گاناش:
شکلات ۱۰۰ گرم
خامه ۱/۴ پیمانه
کره ٢ ق غ (٣۰ گرم)

دستور تهیه:
۱. ابتدا فر را با دمای ۱٧۵ درجه سانتیگراد گرم میکنیم. کره را همراه با شکر در ظرفی ریخته با همزن میزنیم تا بافتی نرم و کرم رنگ پیدا کند. به دنبال آن تخم مرغ ها را به تدریج اضافه کرده و میزنیم. سپس خامه ترش را نیز افزوده مخلوط میکنیم. مواد خشک شامل آرد, وانیل, نمک و بیکینگ پودر را با هم ترکیب کرده و به مواد اضافه کرده و به آرامی مخلوط میکنیم.
٢. شکلات را به روش بنماری (و یا ۳۰ ثانیه در مایکروویو با قدرت ۵۰) ذوب میکنیم و اجازه میدهیم خنک شود. ۱/٣ از مایه کیک را جدا کرده و با این شکلات مخلوط میکنیم.
٣. قالب باندکیک مورد نظر را چرب کرده و آرد پاشی میکنیم. مواد آماده شده را داخل دو قیف جداگانه میریزیم و به صورت لایه ای درون کاپ ها را با مایه وانیلی و شکلاتی پر میکنیم؛ به کمک یه سیخ چوبی کمی مواد را باهم ترکیب کرده و درون فر به مدت ٢۰ دقیقه میپزیم تا طلایی رنگ شود. اجازه میدهیم برای ٣۰ دقیقه درون قالب خنک شوند سپس آنها را به سطح مشبک منتقل میکنیم.
۴. برای مواد گاناش شکلات را به همراه خامه و کره به روش بنماری ذوب میکنیم (آن را درون ظرفی روی قابلمه پر از آب در حال جوش قرار میدهیم به طوریکه کف ظرف با آب در تماس نباشد) . سپس از روی حرارت برداشته پودر کاکائو را می افزاییم. باندکیک ها را برداشته از یک سمت درون ترکیب شکلات فرو میکنیم و اجازه میدهیم تا خنک شود و برای سرو آماده شود.

نوش جان

ترجمه توسط: وبسایت چشیدنی

به این رسپی امتیاز دهید و با گذاشتن دیدگاه و اشتراک تصاویر در پایین صفحه ما را از تجربیات خود در اینباره بهره مند سازید.

5 1 رای دهید
امتیاز به رسپی
عضویت
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات