شیرینی ماکارون پسته ای
(Pistachio Maccaron)

مواد لازم:
برای مواد داخل
شیر پرچرب ۱ پیمانه + خامه ٢-۱ ق غ
شکر ۱/٢ پیمانه
کره ٢ ق غ
پسته ۱/۴ پیمانه
شکلات سفید ۱/٢ ۱ پیمانه

برای خمیر شیرینی
پودر قند ۱/۴ ۱ پیمانه (۱٣۰ گرم)
پودر پسته ٢/٣ پیمانه (۱۰۰ گرم)
سفیده تخم مرغ ٢ عدد
شکر ۱/٨ پیمانه (٣۰ گرم)
آب ۱/٢ پیمانه

دستور تهیه:
۱. ابتدا فر را با حرارت ۱۵۰ درجه سانتیگراد روشن میکنیم. برای تهیه مواد داخل شیر پرچرب را به همراه خامه, کره, شکر و پسته روی حرارت میگذاریم تا کره آب شده و شکر حل شود سپس از روی حرارت برداشته و داخل مخلوط کن کاملا باهم میکس میکنیم. در ادامه آن را به شکلات درون ظرف میریزیم و هم میزنیم تا با حرارت باقیمانده ذوب شده و باهم ترکیب شوند.
٢. برای تهیه خمیر شیرینی ابتدا آب را به همراه شکر روی شعله قرار میدهیم و بعد از چند دقیقه جوشیدن از روی حرارت برمیداریم. یکی از سفیده های تخم مرغ را در ظرفی باهمزن میزنیم. شیره آماده شده را به تدریج افزوده و به هم زدن ادامه میدهیم تا کاملا به خورد هم روند و بافتی سفید و منسجم حاصل شود.
٣. پسته ها را درون دستگاه غذاساز کاملا به شکل پودر درمی آوریم و به همراه پودر قند در ظرفی ریخته سفیده تخم مرغ دومی را به آن افزوده کاملا ترکیب میکنیم. سپس ترکیب پفکی سفیده را در سه مرحله با آن ترکیب میکنیم. این مواد را درون قیف ریخته و درون سینی فر چرب شده به شکل دایره هایی به قطر ۵-۴ سانتسمتر با فاصله از هم قرار میدهیم و در فر به مدت ۱٢-۱۰ دقیقه میپزیم.
۴. اجازه میدهیم تا شیرینی ها به مدت ٣۰ دقیقه کاملا خنک شوند. سپس مواد داخلی را نیز در قیف ریخته و بین هر دو شیرینی را با این مواد پر میکنیم و در ظرف سرو میچینیم.

**نوع دیگری از شیرینی ماکارون:

ماکارون شکلات نعنایی با برنامه ساده اما خوشمزه

نوش جان

ترجمه از: وبسایت چشیدنی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید