پارفِیت موس شکلات و توت فرنگی
(Strawberry Chocolate Mousse Parfait)

به دسرهای لایه ای ترکیبی از کیک یا بیسکوئیت با خامه و میوه پارفِیت گفته میشود.

مواد لازم

برای موس شکلات:
خامه ۱ پیمانه

خامه زده شده ۲ پیمانه
آرد ۱/٣ پیمانه
زرده تخم مرغ ۴ عدد
شکر ۱/٢ پیمانه
وانیل ۱ ق چ
شکلات چیپسی ۱ پیمانه

برای کیک:
تخم مرغ بزرگ ٣ عدد
شکر ۱/٣ پیمانه
آرد ۱/٢ پیمانه
بیکینگ پودر ۱/٢ ق چ
شکلات چیپسی ۱/٢ پیمانه

برای سس توت فرنگی:
توت فرنگی ۱ پیمانه
پودر قند ۱/۴ پیمانه

دستور تهیه:
۱. ابتدا برای تهیه موس زرده های تخم مرغ, شکر و وانیل را در ظرفی میزنیم و کنار میگذاریم. در ظرفی دیگر یک پیمانه از خامه را با آرد مخلوط کرده و روی شعله ملایم چند دقیقه ای قرار داده و مدام هم میزنیم تا گلوله های آرد حل شود و قبل از آنکه به جوش برسد از روی حرارت برمیداریم.

۲. ترکیب خامه و آرد را به بلافاصله و به تدریج در حالی که مدام هم میزنیم (تا تخم مرغ نبندد) به ترکیب تخم مرغ اضافه میکنیم. این ترکیب را مجددا روی شعله ملایم قرار داده و حدود ۷-۵ دقیقه حرارت میدهیم و هم میزنیم تا کاسترد شکل بگیرد اما قبل از آنکه به جوش برسد حرارت را خاموش میکنیم.

۳. در ادامه شکلات چیپسی را به آن افزوده کاملا مخلوط میکنیم تا ذوب شده با مواد ترکیب شود. سپس ظرف (فلزی باشد) آن را در حمام یخ قرار داده و هم میزنیم تا یکدست و کامل خنک شود.
۴. برای تهیه کیک شکلاتی ابتدا فر را با حرارت ۱٧۵ درجه سانتیگراد گرم میکنیم. تخم مرغ ها را به همراه شکر با همزن میزنیم تا کرمی رنگ و پفکی شود. آرد و بیکینگ پودر را نیز اضافه و به آرامی با مواد ترکیب میکنیم.

۵. شکلات چیپسی را به روش بنماری و یا توسط مایکرووِیو ذوب کرده و به ترکیب تخم مرغ می افزاییم و به آرامی ترکیب میکنیم.

۶. مایه کیک را درون قالب ٢۰ سانتی چرب شده ریخته و به مدت ۱٧-۱۵ دقیقه در فر میپزیم. پس از خنک شدن کیک را به شکل مربع های کوچک برش میزنیم.
۷. برای تهیه سس, توت فرنگی را به کمک چنگال له کرده و با پودر قند مخلوط میکنیم.
۸. کاسترد شکلات را به تدریج به خامه افزوده و با ملایمت مخلوط میکنیم تا بافت پفکی خامه حفظ شود.
۹. برای سرهم کردن پارفیت, موس شکلات آماده شده را برای راحت تر بودن کار در قیفی میریزیم. ته ظرف مورد نظر یک لایه از تکه های کیک قرار داده روی آن کمی از سس توت فرنگی و به دلخواه کمی سس کارامل آماده میریزیم و روی آنها را دوباره با موس شکلات میپوشانیم. به دلخواه میتوانید از چند لایه موس, کیک و سس استفاده کنید. دسر آماده شده را حداقل برای ۶-۵ ساعت یا در طول یک شب در یخچال قرار داده, آن را با برش هایی از توت فرنگی و چند برگ نعنا تزئین کرده سرو میکنیم.

نوش جان

ترجمه توسط: وبسایت چشیدنی

به این رسپی امتیاز دهید و با گذاشتن دیدگاه و اشتراک تصاویر در پایین صفحه ما را از تجربیات خود در اینباره بهره مند سازید.

* دستوری دیگر برای موس شکلات را در پست زیر ببینید:

دسر موس شکلات با برنامه آشپزی خانگی

0 0 رای دهید
امتیاز به رسپی
عضویت
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات