پارفِیت موس شکلات و توت فرنگی
(Strawberry Chocolate Mousse Parfait)

به دسرهای لایه ای ترکیبی از کیک یا بیسکوئیت با خامه و میوه پارفِیت گفته میشود.

مواد لازم:

برای موس شکلات:
شیرخامه ٣ پیمانه (۱/٢ ۱ پیمانه از هر کدام)
آرد ۱/٣ پیمانه
زرده تخم مرغ ۴ عدد
شکر ۱/٢ پیمانه
وانیل ۱ ق چ
شکلات چیپسی ۱ پیمانه

برای کیک:
تخم مرغ بزرگ ٣ عدد
شکر ۱/٣ پیمانه
آرد ۱/٢ پیمانه
بیکینگ پودر ۱/٢ ق چ
شکلات چیپسی ۱/٢ پیمانه

برای سس توت فرنگی:
توت فرنگی ۱ پیمانه
پودر قند ۱/۴ پیمانه

دستور تهیه:
۱. ابتدا برای تهیه موس زرده های تخم مرغ, شکرو وانیل را در ظرفی میزنیم و کنار میگذاریم. در ظرفی دیگر یک پیمانه از شیرخامه و آرد را باهم مخلوط کرده و روی شعله ملایم به متوسط حدود پنج دقیقه قرار داده و مدام هم میزنیم تا گلوله های آرد حل شود و قبل از آنکه به جوش برسد از روی حرارت برمیداریم و به تدریج در حالی که هم میزنیم به ترکیب تخم مرغ اضافه میکنیم. این ترکیب را مجددا روی شعله متوسط قرار داده و مرتبط هم میزنیم تا کاسترد شکل بگیرد اما قبل از آنکه به جوش برسد حرارت را خاموش میکنیم. در ادامه شکلات چیپسی را به آن افزوده کاملا مخلوط میکنیم تا ذوب شده با مواد ترکیب شود. سپس اجازه میدهیم تا کاملا خنک شود.
٢. برای تهیه کیک شکلاتی ابتدا فر را با حرارت ۱٧۵ درجه سانتیگراد گرم میکنیم. تخم مرغ ها را به همراه شکر با همزن میزنیم تا کرمی رنگ و پفکی شود. آرد و بیکینگ پودر را نیز اضافه و به آرامی با مواد ترکیب میکنیم. شکلات چیپسی را به روش بنماری (روی بخار آب) و یا توسط مایکرووِیو (روی قدرت ۵۰ هر یک دقیقه هم بزنید) ذوب کرده و به ترکیب تخم مرغ می افزاییم و به آرامی ترکیب میکنیم. مایه کیک را درون قالب ٢۰ سانتی چرب شده ریخته و به مدت ۱٧-۱۵ دقیقه در فر میپزیم. پس از خنک شدن کیک را به شکل مربع های کوچک برش میزنیم.
٣. برای تهیه سس, توت فرنگی را به کمک چنگال له کرده و با پودر قند مخلوط میکنیم.
۴. باقیمانده شیرخامه را با همزن میزنیم تا بافتی منسجم شکل بگیرد (یا بجای آن از خامه زده شده آماده استفاده کنید). کاسترد شکلات را به تدریج به خامه افزوده و با ملایمت مخلوط میکنیم تا بافت پفکی خامه حفظ شود.
۵. برای سرهم کردن پارفیت, موس شکلات آماده شده را برای راحت تر بودن کار در قیفی میریزیم. ته ظرف مورد نظر یک لایه از تکه های کیک قرار داده روی آن کمی از سس توت فرنگی و به دلخواه کمی *سس کارامل آماده میریزیم و روی آنها را با موس شکلات میپوشانیم. به دلخواه میتوانید از چند لایه موس, کیک و سس استفاده کنید. دسر آماده شده را حداقل برای ۶-۵ ساعت یا در طول یک شب در یخچال قرار داده, آن را با برش هایی از توت فرنگی و چند برگ نعنا تزئین کرده سرو میکنیم.

*دستور تهیه سس کارامل را میتوانید در پست زیر ببینید:

سس کارامل با آنا

** دستوری دیگر برای موس شکلات را در پست زیر ببینید:

دسر موس شکلات با برنامه آشپزی خانگی

نوش جان

ترجمه از: وبسایت چشیدنی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید