دسر کرم کارامل
(Creme Caramel)

مواد لازم:

تخم مرغ ٣ عدد
شکر ۱/۴ پیمانه
شیر ٢ پیمانه
نشاسته ذرت ٢ ق غ
وانیل ۱ ق چ

برای کارامل:
شکر ۱/٢ پیمانه + ٢ ق غ
آب ٣-٢ ق غ

دستور تهیه:
۱. فر را با حرارت ۱۶۰ درجه سانتیگراد گرم کنید. ابتدا  کارامل را آماده میکنیم. شکر و آب را درون شیرجوش ریخته روی شعله ملایم قرار میدهیم تا شکر رنگ کاراملی پیدا کند. فورا قبل از اینکه کارامل سفت شود آن را درون قالب ٢۰-۱۵ سانتیمتری ریخته و با چرخاندن آن کف و دیواره های قالب را با کارامل میپوشانیم.
٢. شیر را درون همان شیرجوش میریزیم و نشاسته ذرت را به همراه وانیل به آن اضافه میکنیم و اجازه میدهیم تا با شعله ملایم داغ شود اما قبل از رسیدن به نقطه جوش از روی حرارت برداشته و اجازه میدهیم یکی دو دقیقه خنک شود.
٣. تخم مرغ ها را به همراه شکر در ظرفی ریخته و مخلوط میکنیم. در ادامه شیر را به آرامی به ترکیب تخم مرغ افزوده و مرتب هم میزنیم تا تخم مرغ نبندد و کاملا ترکیب شوند. سپس این مایه را درون قالب آغشته به کارامل میریزیم؛ قالب را درون ظرفی بزرگ تر قرار داده و تا نیمه ی ارتفاع این ظرف آب جوش میریزیم. آن را به مدت ۶۰-۴۵ دقیقه در فر قرار میدهیم. سپس آن را خارج کرده و اجازه میدهیم تا داخل قالب کاملا خنک شود. در ادامه حداقل ٣-٢ ساعت در یخچال قرار میدهیم تا خودش را بگیرد.
۴. لبه های کرم کارامل را با چاقو از قالب جدا کرده؛ ظرفی تخت و بزرگ روی لبه ی آن قرار داده و آن را در ظرف سرو برمیگردانیم؛ برش زده از این دسر خوشمزه لذت میبریم.

* دسر کرم کارامل را میتوان مانند این دستور یکجا و یا در ظرف های سرو تک نفره تهیه کرد.

نوش جان

ترجمه توسط: وبسایت چشیدنی

به این رسپی امتیاز دهید و با گذاشتن دیدگاه و اشتراک تصاویر در پایین صفحه ما را از تجربیات خود در اینباره بهره مند سازید.

0 0 رای
امتیاز به رسپی
عضویت
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات