نان کشمش دارچینی
(Cinnamon Raisin Bread)

مواد لازم:
آرد همه منظوره ۳ پیمانه
خمیرمایه ۱/۲ ق چ
نمک ۱/۲ ۱ ق چ
شکر ۱/۲ ۱ ق غ
پودر دارچین ۲ ق چ
کشمش ۳/۴ پیمانه (۱۲۰ گرم)
شیر ۳/۴ پیمانه
آب ۳/۴ پیمانه

دستور تهیه:
۱. در ظرفی بزرگ آرد را ریخته در یک سمت آن دارچین، شکر و نمک را ریخته و در سمت دیگر ظرف خمیرمایه را میریزیم (در صورت تماس نمک با خمیرمایه باعث غیر فعال شدن آن میشود). مواد را در هر سمت ظرف کمی با آرد محلوط کرده در ادامه کشمش را افزوده و همه ی مواد را باهم مخلوط میکنیم.
۲. سپس مواد تر شامل شیر و آب (در دمای اتاق باشند) را افزوده کاملا با مواد مخلوط میکنیم. خمیری بسیار نرم و چسبناک حاصل میشود، روی آن را پوشانده به مدت ۱۸-۱۲ ساعت در جایی گرم قرار میدهیم (این مدت کمتر از ۱۲ ساعت نباشد).
۳. سطح کار را آرد پاشی کرده و خمیر چسبناک را که حجم آن ۳-۲ برابر شده است را خارج کرده روی آن کمی آرد پاشیده و از دو طرف مانند کتاب تا میزنیم و کمی فشرده میکنیم‌ تا هوای اضافه آن خارج شود (اینکار باعث قوی تر شدن خمیر در ایجاد حباب در مرحله بعد میشود). خمیر را با حرکت دو دست کمی شکل داده و به صورت گلوله ای درمیاوریم.
۴. خمیر را درون سینی فر آرد پاشی شده قرار داده روی سطح آن را نیز آرد پاشی کرده و میپوشانیم اجازه میدهیم یک ساعت در جایی گرم دوباره استراحت کند.
۵. فر را با حرارت ۲۰۰ درجه سانتیگراد گرم کرده روی سطح نان با چاقویی تیز چند برش به دلخواه (صلیبی، مربعی یا خطی) ایجاد کرده و نان را به مدت ۵۰-۴۵ دقیقه در فر قرار میدهیم تا بپزد. برای کریسپی شدن رویه نان از باز کردن در فر درین مدت خودداری کنید. نان پخته را از فر خارج کرده پس از خنک شدن آن را برش زده و سرو کنید.

نوش جان

ترجمه توسط: وبسایت چشیدنی

به این رسپی امتیاز دهید و با گذاشتن دیدگاه و اشتراک تصاویر در پایین صفحه ما را از تجربیات خود در اینباره بهره مند سازید.

0 0 رای دهید
امتیاز به رسپی
عضویت
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات