خمیر همه کاره
(All purpose Flour)

اگر به پخت علاقه مندید؛ با این خمیر آسان ما فرصت های زیادی را برای شما فراهم آورده ایم. پیتزا؛ نان؛ پیراشکی و بسیاری دستورهای دیگر را با آن امتحان کنید. بعلاوه با تغییراتی جزیی به راحتی با رژیم گیاه_خواری نیز سازگار میشود.

در این رسپی که یکی از بهترین دستورها برای انواع خمیر است با طرز تهیه خمیر جادویی یا همه کاره آشنا میشویم.

مواد لازم

آب ولرم ۱/۲ پیمانه
شیر ولرم ۱/۲ پیمانه
شکر ۱ ق غ
خمیرمایه ۲ ق چ
آرد ۳ تا ۱/۲ ۳ پیمانه
نمک ۱/۲ ق چ
روغن مایع ۳-۲ ق غ
تخم مرغ ۱ عدد (به دلخواه اضافه کنید)

طرز تهیه:

۱. ابتدا شیر؛ آب؛ شکر و خمیر مایه را در ظرفی مخلوط کرده و اجازه میدهیم تا چند دقیقه استراحت کند تا عمل کند.
۲. روغن (و به دلخواه تخم مرغ) را نیز اضافه و ترکیب میکنیم و در آخر آرد و نمک را به تدریج میافزاییم و مخلوط میکنیم تا خمیر شکل بگیرد (بسته به نوع آرد ممکن است تمام آن نیاز نباشد).
۳. خمیر را برای ۱۰-۷ دقیقه ورز میدهیم تا منسجم و الاستیکی شود (به راحتی پاره نشود). در صورت خشک بودن خمیر میتوانید مقدار بیشتری آب افزوده و با ورز دادن به خورد خمیر دهید.
۴. ظرفی را چرب کرده؛ خمیر را به آن منتقل کرده؛ روی آن را میپوشانیم و اجازه میدهیم در جایی گرم ۹۰-۶۰ دقیقه یا تا زمانی که حجم آن دو برابر شود استراحت کند.
۵. خمیر را دوباره ورز دهید تا هوای اضافه خارج شود. میتوانید آن را بلافاصله پخت کنید و یا به قسمت هایی تقسیم کرده داخل پلاستیک تا ۴ روز در یخچال و برای مدت طولانی تر در فریزر نگهداری کنید تا چند ساعت قبل از پخت که آن را خارج میکنیم و اجازه میدهیم تا هم دمای محیط شود.

نوش جان

رسپی از صفحه 
https://foodfusion.com/

ترجمه توسط: وبسایت چشیدنی

به این رسپی امتیاز دهید؛ نظر دهید و با اشتراک تصاویر دستپخت ها در پایین صفحه یکدیگر را از تجربیاتمان در اینباره بهره مند سازیم.

3.9 15 رای
امتیاز به رسپی
عضویت
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات