تارت شکلاتی انار
(Chocolate Pomegranate Tart)

مواد لازم:
کره ذوب شده ۱/٢ پیمانه (۱۱۰ گرم)
شکر ٣ ق غ
نمک ۱/٢ ق چ
آرد ۱ پیمانه
بادام پودر شده ۱/۴ پیمانه (طرز تهیه آرد بادام)
پودر کاکائو ٢ ق غ

برای شکلات:
خامه ۱/۴ ۱ پیمانه
وانیل ۱ ق چ (طرز تهیه عصاره وانیل)
نمک کمی
شکلات خرد شده ٣/۴ پیمانه
کره ٣ ق غ (۴۵ گرم)
دانه انار ۱/٢ پیمانه

طرز تهیه:
۱. ابتدا برای تهیه خمیر تارت کره, شکر و نمک را در ظرفی مخلوط میکنیم. مواد خشک شامل آرد, پودر بادام و کاکائو را باهم و سپس با ترکیب کره مخلوط میکنیم.
٢. قالب تارت مستطیلی یا گردی انتخاب کرده چرب میکنیم یا با کاغذ روغنی میپوشانیم. خمیر را با فشار دست روی کف و دیواره های قالب پهن میکنیم و اجازه میدهیم تا ٣۰ دقیقه در یخچال استراحت کند.
٣. فر را با حرارت ۱٧۵ درجه سانتیگراد گرم کرده با چنگال روی سطح خمیر سوراخ هایی ایجاد کرده و به مدت ٢٢-٢۰ دقیقه در فر میپزیم تا لبه های آن طلایی شود. تارت را خارج کرده و اجازه میدهیم درون قالب خنک شود.
۴. در این فاصله برای تهیه گاناش شکلاتی خامه را در شیرجوشی ریخته روی حرارت متوسط داغ میکنیم اما قبل از اینکه به نقطه جوش برسد از روی حرارت برمیداریم. نمک, وانیل, کره و شکلات را افزوده و هم میزنیم تا ذوب شده و کاملا ترکیب شود. در آخر ۱/۴ پیمانه از دانه های انار را نیز مخلوط میکنیم.
۵. گاناش را درون تارت آماده شده میریزیم سطح آن را صاف کرده و با بقیه دانه های انار روی آن را تزئین میکنیم. تارت شکلاتی انار ما پس از ٢ ساعت استراحت در یخچال آماده است. آن را مثلثی برش زده و سرو میکنیم.

نوش جان

ترجمه توسط: وبسایت چشیدنی

به این رسپی امتیاز دهید و با گذاشتن دیدگاه و اشتراک تصاویر در پایین صفحه ما را از تجربیات خود در اینباره بهره مند سازید.

5 1 رای دهید
امتیاز به رسپی
عضویت
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات