بورک اسفناج مثلثی
(Triangle Spinach Borek)

مواد لازم:
اسفناج ۵۰۰ گرم
پیاز بزرگ ۱ عدد
نمک ۱ ق چ
پاپریکا ۱ ق چ
فلفل سیاه ۱/٢ ق چ
خمیر فیلو یا یوفکا ٢ برگ
روغن ٢ ق غ
شیر ۱۰۰ میلی لیتر
تخم مرغ ۱ عدد

دستور تهیه:
۱. ابتدا اسفناج های شسته شده را در ظرفی محتوی آب در حال جوش ریخته و پس از یکی دو دقیقه آبکش میکنیم.
٢. در ظرفی دیگر مقداری روغن ریخته و پیاز خرد شده را تفت میدهیم تا سبک شود. اسفناج, ادویه و نمک را به آن افزوده مخلوط میکنیم و پس از یکی دو دقیقه شعله را خاموش میکنیم تا خنک شود.
٣. برای آماده کردن خمیر فیلو ابتدا تخم مرغ, شیر و روغن را در ظرفی ترکیب کرده به خوبی میزنیم تا کاملا یکدست شود. یک برگ از فیلو را باز کرده و نیمی از سطح آن را با ترکیب تخم مرغ رومال میکنیم و نیمه ی دیگر را روی آن تا میکنیم. و برای بار دوم ربع دایره را رومال زده و ربع دیگر را روی آن تا میکنیم و در انتها ربع دایره حاصل شده را به نوار های پنج سانتی برش میزنیم.
۴. برای سرهم کردن بورک ها, سطح نوارهای فیلو را رومال زده, یک قاشق غذاخوری از مواد اسفناج را درون آن قرار داده و به صورت مثلثی آن را میبندیم و اینکار را برای تمام مواد تکرار میکنیم.
۵. بورک ها را درون سینی فری که چرب شده و یا با کاغذ روغنی پوشانده شده قرار میدهیم و روی آنها را با زرده تخم مرغ زده شده رومال کرده و به دلخواه کمی کنجد میپاشیم. سپس در فر از قبل گرم شده با حرارت ٢۰۰ درجه سانتیگراد به مدت ٢۵-٢۰ دقیقه میپزیم تا سطح روی بورک ها طلایی شوند. پس از کمی خنک شدن آنها را با سس دلخواه سرو میکنیم.

*در پست زیر با نوعی دیگر از بورک ترکیه آشنا شوید:

بورک گوشت ترکیه

نوش جان

ترجمه از: وبسایت چشیدنی

1 دیدگاه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید