بیسکوئیت شکلاتی کرمدار Oreo
(Oreo Chocolate Biscuit)

مواد لازم:
کره در دمای اتاق ۱۴۵ گرم
شکر ۱/٢ پیمانه
زرده تخم مرغ ۱ عدد
وانیل ۱ ق چ
آرد ۱/۴ ۱ پیمانه
پودر کاکائو ۱/۴ پیمانه
بیکینگ پودر ۱/۴ ق چ
نمک ۱/۴ ق چ
فوندانت ۱٧۰ گرم

دستور تهیه:
۱. ابتدا کره و شکر را با همزن میزنیم تا پفکی و نرم شود. سپس زرده تخم مرغ را نیز افزوده میزنیم. حالا مواد خشک شامل آرد, وانیل, نمک, کاکائو و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و به ترکیب کره افزوده هم میزنیم تا خمیری منسجم به دست آید. آن را به دوقسمت کرده در سلفون میپیچیم و حداقل یک ساعت در یخچال قرار میدهیم.
٢. فر را با حرارت ۱٨۰ درجه سانتیگراد گرم میکنیم و سینی فر را با کاغذ روغنی میپوشانیم.
٣. یکی از خمیرها را خارج کرده و با یکی دو حرکت آن را ورز میدهیم تا خمیر کمی نرم شود و بیسکوئیت ها ترک نخورند. خمیر را نازک با قطر نیم سانتیمتر پهن میکنیم و با قالب گرد ۵ سانتیمتری همه خمیر را قالب زده داخل سینی فر قرار میدهیم. در صورت وجود ترک در سطی خمیر دوباره آن را جمع کرده و قالب بزنید و اگر خمیر خیلی نرم شد به مدت ۱۵ دقیقه داخل یخچال قرار میدهیم تا خودش را بگیرد. بیسکوئیت ها را به مدت ٨ دقیقه در فر میپزیم تا زمانی که سطح بیسکوییت ها از شفافیت به حالت مات دربیاید. سپس آنها را خارج کرده و اجازه میدهیم تا کاملا خنک شود.
۴. فوندانت آماده را از یخچال خارج کرده و روی سطح کار مقداری پودر قند پاشیده (آرد نباشد) و نازک (حدود ٣ میلی متر) باز میکنیم و دوباره با قالب ۵ سانتی قالب زده, یک سمت آن را با آب کمی مرطوب کرده بیسکوئیت را روی آن قرار داده و همینکار را برای طرف دوم نیز انجام میدهیم و همه ی بیسکوییت ها را به این ترتیب آماده کرده و با نوشیدنی دلخواه سرو میکنیم. این بیسکوییت ها را میتوان تا سه روز در ظرف دربسته در یخچال نگهداری کرد.

* فندانت خمیری است که از پودر قند درست میشود و معمولا برای تزئین کیک و شیرینی بکار میرود. در اینجا برای بیسکوییت کرمدار استفاده شده است. دستور تهیه آن را میتوانید در پست زیر ببینید.

طرز تهیه فندانت

نوش جان

ترجمه از: وبسایت چشیدنی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید