ماکارون رنگین کمان

مواد لازم:
پودر قند ۶۵ گرم
پودر بادام ۵۵ گرم
سفیده تخم مرغ ۱ عدد
شکر ٢۰ گرم

برای کرم میانی:
شکلات سفید خرد شده ۱ پیمانه
عصاره نعنا ۱ ق غ
خامه سنگین (٣۰ درصد به بالا) ۱/۴ پیمانه
رنگ خوراکی (رنگهای طبیعی مانند عصاره آلبالو یا زعفران میتوان جایگزین کرد)

دستور تهیه:
۱. ابتدا سفیده تخم مرغ را کمی زده شکر را به آن افزوده و میزنیم تا کاملا پفکی و سبک شود.
٢. در ظرفی دیگر پودر قند و بادام را الک کرده و مخلوط میکنیم. ترکیب سفیده را در سه مرحله به آن افزوده و هر بار به آرامی مخلوط میکنیم تا کاملا یکدست شود. مایه ماکارون حاصل شده را در قیف ریخته و در سینی فری که چرب شده یا با کاغذ روغنی پوشانده شده دایره هایی به قطر ۵ سانتیمتر با کمی فاصله از هم ایجاد میکنیم.
٣. ماکارون ها را به مدت ۱۵ دقیقه استراحت میدهیم تا لایه ای نازک روی آنها تشکیل شود. با کمی رنگ خوراکی حل شده در آب به کمک انگشتانتان روی ماکارون ها رنگ بپاشید. با این تکنینک با رنگهای متفاوت میتوانید بافتی جالب روی ماکارون ها ایجاد کنید. سپس سینی را برای ۱۵ دقیقه درون فر از قبل گرم شده با دمای ۱۶۰ درجه سانتیگراد قرار میدهیم. سپس آن را خارج کرده و اجازه میدهیم حداقل ۱۵ دقیقه بماند تا خنک شود.
۴. برای تهیه کرم میانی, خامه را با عصاره نعنا درون شیرجوشی ریخته روی حرارت متوسط قرار میدهیم تا داغ شود اما نجوشد. سپس آن را به تدریج درون ظرف حاوی شکلات سفیده ریخته و هم میزنیم تا کاملا یکدست شود. نیمی از آن را جدا کرده و با رنگ خوراکی مخلوط میکنیم. در ادامه برای داشتن بافتی مرمری مقداری از مایه سفید و رنگی درون قیف ریخته و بین هر دو ماکارون را با آن پر میکنیم. شیرینی های ما آماده سرو هستند.

نوش جان

ترجمه از: وبسایت چشیدنی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید