کوکی بستنی چوبی
(Ice lolly cookies)

مواد لازم : (برای ۱۶-۱٢ عدد)
کره در دمای اتاق ٨۵ گرم
شکر ۱/٢ پیمانه (۱۱۰ گرم)
تخم مرغ بزرگ ۱ عدد
وانیل ۱ ق چ
آرد ۱/٣ ۱ پیمانه
بیکینگ پودر ۱/۴ ق چ
کمی نمک
فندانت در رنگ های دلخواه
کمی مربای زردآلو یا هر نوع مربای دیگر
کمی دانه های رنگی اسپرینکل
چوب بستنی چند عدد

دستور تهیه:
۱. ابتدا فر را با حرارت ۱٧۰ درجه گرم میکنیم و کف سینی فر را با کاغذ روغنی میپوشانیم.
٢. کره را به همراه شکر با همزن میزنیم تا یکدست و پفکی شود. در ادامه تخم مرغ را نیز افزوده میزنیم تا مخلوط شود. مواد خشک شامل آرد, نمک, بیکینگ پودر و وانیل را در ظرفی جدا ترکیب کرده و به تدریج به مواد افزوده با همزن دستی به آرامی مخلوط میکنیم تا خمیری یکدست به دست آید. آن را در پلاستیک پیچیده و به مدت ۶۰-٣۰ دقیقه در یخچال قرار میدهیم.
٣. خمیر را روی سطح آرد پاشی شده به ضخامت کمی بیشتر از نیم سانتیمتر پهن کرده و با یک قالب بیضی یا گرد خمیر را قالب میزنیم و قسمت های اضافه را بریده آن را به شکل دلخواه در می آوریم.
۴. چوب بستنی ها را از یک سمت داخل ضخامت خمیر کرده و آنها را داخل سینی فر چیده و به مدت ۱٢ دقیقه یا تا زمانی که اطراف کوکی ها طلایی شوند در فر میپزیم. سپس کوکی ها را خارج کرده اجازه میدهیم تا کاملا سرد شوند.
۵. برای تزئین, فندانت ها را خیلی نازک به ضخامت ٣ میلیمتر پهن کرده, قالب زده و به کمک یک چاقوی تیز به آنها شکل میدهیم. اگر در طول کار به میز کار چسبید کمی پودر قند یا آرد ذرت میپاشیم.
۶. برای چسباندن آنها, سطح بیسکوییت ها را به کمک یک قلمو با کمی مربا مرطوب کرده و فندانت ها را در جای مورد نظر میچسبانیم. و برای چسباندن فندانتها با رنگ متفاوت روی یکدیگر از کمی آب برای مرطوب کردن استفاده میکنیم. لبه های تیز فندانت را به کمک یک گوش پاک کن تمیز میتوانید فرم داده و مسطح کنید. در انتها روی فندانت را با قلمو و آب نم داده و دانه های رنگی اسپرینکل را روی آن میریزیم.
٧. کوکی ها را با ترکیب متفاوت چند رنگ مختلف میتوانید به شکل متنوعی شکل دهید و سرو کنید.

نوش جان

ترجمه توسط: وبسایت چشیدنی

به این رسپی امتیاز دهید و با گذاشتن دیدگاه و اشتراک تصاویر در پایین صفحه ما را از تجربیات خود در اینباره بهره مند سازید.

*طرز تهیه خمیر فندانت را در پست زیر ببینید:

طرز تهیه فندانت

0 0 رای دهید
امتیاز به رسپی
عضویت
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات