کیک ناپلئونی روسی
(NAPOLEON CAKE)

مواد لازم:
برای لایه ها
تخم مرغ بزرگ ۲ عدد
نمک ۱/۴ ق چ
آب سرد ۲۰۰ میلی لیتر
سرکه سفید ۱ ق غ
کره سرد ۴۰۰ گرم
آرد ۱/۲ ۵ پیمانه

برای کاسترد فیلینگ (به دلخواه میتوانید فیلینگ کرم پاتیسیر را جایگزین کنید)
زرده تخم مرغ ۶ عدد
شکر ۲/۳ پیمانه
نشاسته ذرت ۱/۴ پیمانه
آب ۱/۴ پیمانه
شیر ۳ پیمانه
آرد ۲ ق غ
کره ۲۲۵ گرم
وانیل ۲ ق چ

چای سیاه دمکرده شیرین مقداری

طرز تهیه

لایه های کیک
۱. برای تهیه خمیر ابتدا کره قطعه قطعه کرده و به مدت ۲۰-۱۵ دقیقه در فریزر قرار میدهیم. سپس نیمی از کره و آرد را در دستگاه غذا ساز ریخته و به مدت یک یا دو دقیقه میزنیم تا مخلوط شده و بافت براده ای به خود بگیرد. برای نیمه ی دوم هم اینکار را تکرار میکنیم.
۲. در یک ظرف بزرگ مواد خیس از جمله تخم مرغ؛ آب؛ سرکه را به همراه نمک مخلوط میکنیم و این مواد را به مخلوط آرد و کره اضافه کرده ترکیب میکنیم تا به خمیری شکل شود. دقت کنید که خمیر را فقط در حدی ورز دهید که مواد با هم مخلوط شوند.
۳. با یک چاقوی تیز خمیر را به ۱۲ قسمت تقسیم کنید و در ظرفی قرار دهید که روی آن را پوشانده اید و به مدت ۱ ساعت در یخچال یا ۳۰ دقیقه در فریزر خنک کنید.
۴. پس از گذشت این زمان فر را با درجه ۱۹۰ درجه سانتیگراد گرم کنید. برای خنک نگه داشتن خمیرها آنها را دو تا دو تا از یخچال بیرون آورده و به دایره های با قطر ۲۰ سانتیمتر دربیاورید و با استفاده از قالب لبه ها را برش داده صاف کنید.

۵. لایه ها را همراه با لبه های اضافه های برش خورده (برای تزئین کیک در انتها) به سینی فر که با کاغذ روغنی پوشانده اید منتقل کرده و برای ۱۰-۸ دقیقه بپزید تا طلایی شوند سپس از فر خارج کرده و اجازه دهید خنک شوند. اینکار را برای همه ۱۲ قسمت خمیر انجام دهید.

کاسترد فیلینگ
۱. برای تهیه کاستارد در ظرفی کوچک آب و نشاسته ذرت را ترکیب کنید و آن را به مخلوط شکر و زرده تخم مرغ ها اضافه کرده برای ۳-۲ دقیقه هم بزنید تا نرم و کرمی شود. در ظرفی جدا شیر را با آرد مخلوط کنید هم بزنید تا آرد کاملا حل شود.
۲. ترکیب شیر و آرد را روی شعله قرار میدهیم و گاهی هم میزنیم تا شیر شروع به بخار کند اما نجوشد و سپس آن را به تدریج به مخلوط تخم مرغ ها اضافه کرده و هم بزنید. این مواد را با حرارت کم برای ۱۰-۸ دقیقه در حالی که آن را هم میزنیم میپزیم تا غلیظ شود و به شکل پودینگ در بیاید.
۳. کاسترد را از روی شعله برداشته و کره و وانیل را به آن اضافه میکنیم تا خوب ترکیب شوند؛ سپس روی آن را میپوشانیم و اجازه میدهیم در دمای اتاق خنک شود.

سرهم کردن کیک

۱. ابتدا هر لایه از کیک را با چای سیاه شیرین نمدار میکنیم. ۱/۴ پیمانه از مواد کاسترد را روی هر لایه پخش میکنیم. اینکار را برای همه لایه های کیک تکرار میکنیم.

۲. در انتها با باقیمانده کاسترد کناره ها و روی کیک را میپوشانیم و تراشه های باقیمانده از لایه های کیک را روی آن میپاشیم. کیک را یک شب در یخچال قرار دهید و آن را با شکلات و توت فرنگی تزیین کنید. کیک را برش زده و سرو کنید.

نوش جان

ترجمه توسط: وبسایت چشیدنی

به این رسپی امتیاز دهید و با گذاشتن دیدگاه و اشتراک تصاویر در پایین صفحه ما را از تجربیات خود در اینباره بهره مند سازید.

*دستور تهیه کیک طرحدار زبرا یا گورخری را نیز در پست زیر ببینید:

کیک طرحدار گورِخری با آشپزی خانگی

 

4 2 رای
امتیاز به رسپی
عضویت
Notify of
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات