کیک انار و شکلات تلخ
(Chocolate Pomegranate Cake)

کیک انار و شکلات تلخ با طعمی متفاوت و ظاهر زیبایی که دارد میتواند انتخاب مناسبی برای مناسبت های خاصی مانند شب یلدا باشد.

مواد لازم:
آرد ٢/٣ ۱ پیمانه (٢۰۰ گرم)
پودر کاکائو ٩ ق غ (٧۰ گرم)
بیکینگ پودر ۱ ق چ
جوش شیرین ۱ ق چ
نمک ۱/۴ ق چ
روغن یا کره ذوب شده ۱٢۰ میلی لیتر
شکر ٣/۴ ۱ پیمانه (٣۴۰ گرم)
تخم مرغ ٢ عدد
آب انار ٢۰۰ میلی لیتر

برای گاناش یا رویه شکلاتی:
کره ٢۰۰ گرم (در دمای اتاق)
شکلات تلخ (٧۰%-۶۰%) ٢٨۰ گرم
عسل ٢ ق غ
خامه ۱ پیمانه
دانه انار برای تزئین

دستور تهیه:
۱. فر را با حرارت ۱٨۰ درجه سانتیگراد گرم کرده, سه قالب گرد ٢۰ سانتی را چرب میکنیم.
٢. مواد خشک کیک شامل آرد, پودر کاکائو, نمک, بیکینگ پودر و جوش شیرین را در ظرفی مخلوط کرده کنار میگذاریم.
٣. در ظرفی دیگر تخم مرغ ها و شکر را میزنیم تا سبک شود. روغن را نیز اضافه و مخلوط میکنیم. در ادامه برای جلوگیری از گوله شدن آرد, آب انار و ترکیب مواد خشک را در دو مرحله می افزاییم. ابتدا نیمی از آب انار و نیمی از ترکیب آرد را افزوده کاملا هم میزنیم و دوباره نیمه دوم آب انار و آرد تا مایه کیکی یکدست حاصل شود.
۴. مایه را بطور مساوی داخل سه قالب ریخته و به مدت ٢۵-٢۰ دقیقه یا تا زمانیکه سیخی که درون کیک فرو میبریم تمیز بیرون آید میپزیم. اجازه میدهیم کیک ها داخل قالب به مدت ۱۰ دقیقه خنک شوند سپس آنها را روی شبکه خنک کننده قرار میدهیم.
۵. برای تهیه گاناش یا رویه شکلاتی شکلات خرد شده به همراه عسل و کره را روی حرارت غیر مستقیم (روی بخار حاصل از آب در حال جوش) به روش بنماری ذوب میکنیم. حدودا ٨-٧ دقیقه زمان میبرد. سپس ظرف را از روی حرارت برداشته خامه را افزوده و ترکیب میکنیم و به مدت ۴۰-٣۰ دقیقه در یخچال قرار میدهیم تا کمی خودش را بگیرد. با همزن گاناش را ٣-٢ دقیقه میزنیم که در نتیجه رنگ آن از قهوه ای تیره به قهوه ای روشن تر و خوش رنگ تغییر میکند.
۶. کیک ها را روی هم چیده بین آنها را با گاناش پر میکنیم و سپس سطح روی کیک و دیواره ها را میپوشانیم. در انتها روی کیک را با دانه های انار تزئین کرده و سرو میکنیم.

نوش جان

ترجمه از: وبسایت چشیدنی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید